Dzień Singla

Dzień Singla 11.11

Dzień Singla: Święto Indywidualności i Celebracji Samego Siebie

W miarę jak świat staje się coraz bardziej zglobalizowany, coraz więcej kultur i tradycji staje się popularnych na całym świecie. Jednym z takich świąt, które zyskuje popularność poza swoim pierwotnym miejscem pochodzenia, jest Dzień Singla, znany również jako Singles Day.

 

Korzenie i Historia

Początki Dnia Singla można śledzić do chińskich studentów na uniwersytetach, którzy postanowili świętować swój stan singielstwa jako wyraz odwagi i ducha niezależności. Data 11 listopada (11.11) została wybrana ze względu na symboliczne skojarzenie z samotnością.

Dzień Singla

Dzień Singla (chiń. upr. 光棍节; chiń. trad. 光棍節; pinyin guānggùnjié) lub Dzień Podwójnej Jedenastki (chiń. upr. 双十一; chiń. trad. 雙十一; pinyin shuāngshíyī) – popularne nieoficjalne święto obchodzone 11 listopada na terenie Chin kontynentalnych. Ideą święta jest celebrowanie swojego statusu jako kawalera lub panny. Data została wybrana ze względu na podobieństwo arabskich jedynek do czterech gładkich pałek (chiń. 光棍; pinyin guānggùn), które symbolizują osoby stanu wolnego.

 

Dzień Zakupów i Okazji

Obecnie Dzień Singla jest znany przede wszystkim jako jedno z największych wydarzeń zakupowych roku. Sklepy internetowe oferują niezliczone obniżki cen na tysiące produktów, od elektroniki po odzież i artykuły gospodarstwa domowego. Klienci czekają z niecierpliwością na ten dzień, aby skorzystać z niesamowitych okazji.

Dzień Singla przekształcił się w wydarzenie komercyjne i stał się jednym z największych dni handlowych na świecie dzięki dużym zniżkom oraz promocjom, które są oferowane w tym dniu zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, przy czym głównie na e-sklepach przedsiębiorstw e-commerce takich jak Alibaba. W 2020 roku, w ciągu jedenastodniowej kampanii trwającej od 1 do 11 listopada, holding Alibaba wygenerował wpływ GMV w wysokości 498,2 mld yuanów (74,1 mld dolarów), a rok wcześniej w wysokości 268,4 mld yuanów (38,4 mld dolarów). Wydarzenie to przewyższa pod względem wartości transakcji inne dni handlowe takie jak Czarny Piątek oraz Cyber Poniedziałek.

 

Geneza

Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia Dnia Singla. Powszechnie uznaje się, że święto to zainaugurowano na Uniwersytecie Nankińskim w 1993 roku, gdzie grupa czterech studentów każdego wieczora przed snem rozmawiała o tym, jak wyrwać się ze stanu kawalerskiego. W trakcie rozmów uznali, że zorganizują swoje święto, podczas którego będą celebrować bycie kawalerem, a za dzień obiorą 11 listopada ze względu na cztery jedynki w dacie, które miały reprezentować singli. Święto stopniowo rozprzestrzeniło się po kampusie i innych uniwersytetach, a dzięki mediom społecznościowym z czasem stało się popularne w społeczeństwie na szerszą skalę.

 

Celebracja Samego Siebie

Chociaż Dzień Singla ma początki jako święto dla osób będących singlami, stał się także okazją do celebrowania samego siebie i swojej niezależności. To moment, w którym ludzie mogą docenić swoje indywidualne osiągnięcia, marzenia i cele.

Podsumowanie

Dzień Singla to nie tylko dzień zakupów, ale także okazja do refleksji nad samym sobą i celebrowania własnej niezależności. To święto, które wykracza poza granice kulturowe, przyciągając uwagę i uczestnictwo ludzi na całym świecie. Czy jesteś w związku czy singlem, Dzień Singla oferuje coś dla każdego.

 

Zatem, niezależnie od tego, jak będziesz spędzać ten dzień, pamiętaj, że to także okazja do celebrowania samego siebie i swojej unikalnej drogi życiowej.

 

Znajdź Najlepsze Okazje w Czasie Dnia Singla i Innych Wyprzedaży!

Promocje AliExpress LISTOPAD 2023
Zbliża się czas niezwykłych okazji zakupowych! Dzień Singla, Black Friday, Cyber Monday – te dni to nie tylko okazja do zakupów, ale także szansa na znalezienie produktów w atrakcyjnych cenach. Jeśli szukasz najlepszych ofert, nie możesz przegapić ofert w następujących sklepach:

W tych sklepach znajdziesz szeroki wybór produktów z różnych kategorii – od elektroniki po odzież i akcesoria. Niezależnie od tego, czego szukasz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz to w jednym z tych sklepów.

Nie zwlekaj! Wejdź na strony tych sklepów i zacznij polować na najlepsze okazje. Pamiętaj, że promocje mogą być czasowe, więc im szybciej zaczniesz przeglądać oferty, tym większa szansa na znalezienie wymarzonego produktu w obniżonej cenie!

🕶 Niech Cię nic nie ominie!

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze najnowsze oferty bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą. Nigdy nie będziemy wysyłać Ci spamu – obiecujemy. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.

Reklama

Gram w nową grę na AliExpress - Merge Boss. Pomożesz mi zdobyć energię?

🕶 Niech Cię nic nie ominie!

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze najnowsze oferty bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą. Nigdy nie będziemy wysyłać Ci spamu – obiecujemy. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d